Trpaslíci z Šedých hor

4 Úno

Dříve byli trpaslíci k nalezení téměř ve všech horách, kde se dalo těžit. Dnes se většina jejich populace nachází v Železných horách, pohoří daleko na severovýchodě, a to od dob, kdy byly roku 2590 Třetího věku obsazeny Šedé hory ledovými draky a roku 2770 Šmakem zničen Erebor.

Část populace se však před osmi lety do Šedých hor vrátila a malou část z nich opět osídlila. Šedé hory sehrály klíčovou úlohu během následné války, kdy se v těchto horách shromáždila obří trpasličí armáda, která pak na pár let dobyla spolu s elfy (pro trpaslíky posvátnou) horu Gundabad, čímž byla předznamenána porážka skřetů v Bitvě před branami Morie. Během následných občanských válek, které se dotkly i trpaslíků, zůstaly Šedé hory loajální králi Náinovi, za což byli zdejší trpaslíci posléze odměněni.

Poté, co byly loni zbylé spojenecké posádky trpaslíků, elfů a lidí vyhnány z Mlžných hor, bylo jasné, že trpaslíci musí posílit na hranicích vojenské síly, a tak bylo do Šedých hor umístěno několik legií z Železných hor. Záhy hrozilo, že skřeti získají úrodné Údolí Anduiny, které nebylo nijak opevněno. Trpasličí legie proto rychle odpochodovaly na jih a dohodly se na spojenectví s nově rozvíjeným Framsburgem, Meddědovci i s lesními lidmi. Lidé dodali potřebné zázemí a potraviny, trpaslíci zase pak zkušené válečníky. Až čas ukáže, zda je Údolí Anduiny připraveno na skřetí vpád…

Obecně o trpaslících
Trpaslíci žijí pod zemí, neboť většinu času tráví těžbou kovů a drahokamů. Pro tuto práci mají skvělé vybavení, a to nejen materiální, ale i fyzické – vysocí jsou asi jen 5 stop, ale mají silnější, těžší a robustnější postavy než lidé. Jsou také mistrnými kováři, jejich zbraně patří k těm nejlepším, stejně jako jejich zbroje. Dokáží vytvářet velmi pevné slitiny a dokonce pracovat s mithrilem. Do boje chodí zakuti v železe, třímajíce bitevní sekery a štíty. Je jen málo věcí, co dokáže porazit oddíl trpaslíků v přímém boji, protože ačkoli jsou těžce obrněni, tak se téměř neunavují. Dokáží přestát útok téměř čehokoli.

Hlavní barva frakce: Šedá
Vedlejší barvy frakce: Zlatá

Kostýmy a zbraně
Bezpodmínečnou součástí kostýmu každého trpaslíka jsou VOUSY! Bez nich trpaslík nevypadá jako trpaslík. 🙂 Vyrobit se dají např. z koudele, nebo koupit (http://b5a.cz/navdat/vousy.pdf – zde jeden z mnoha návodů). U kostýmu platí, že čím více kroužkové a plátové zbroje schrastíte, tím lépe. Máte-li dva metry, stále můžete hrát trpaslíka, pokud zvolíte vhodné části kostýmu – musíte vypadat podsaditě, široce (podívejte se sem: http://b5a.cz/soubory/dokumenty/inspiromaty/Trposi_inspiro.pdf) Od věci také nejsou přilbice (z těch evropských např. varjažské). Co se zbraní týče, trpaslíci si nejvíce oblíbili sekery a kladiva, u jednoručních provedení doplněné o štít. Ze střelných zbraní jsou používány nejvíce kuše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *