Východňané z Rhûnu

4 Bře

Zemi na východ od Rhovanionu se říká Rhûn, což neznamená nic jiného, než prostě “Východ”. O lidu, který zde žije a který má stejně poetické jméno, jako jeho země (prostě „Východňané“) se toho mnoho neví. Už v prvním věku se přidali k Morgothovi a poté zůstali ve službách jeho následníka Saurona. Mnohokrát bojovali proti ostatním lidem Středozemě, se kterými mají jen málo společného.

Jejich země je velmi rozsáhlá, ale málo zalidněná. Osídlení se soustředí kolem velkých řek, jinak obyvatelé žijí ve stepích a každý obyvatel pak náleží k nějakému klanu, které mezi sebou často válčily. Naneštěstí pro země na západ od Rhûnu před osmi lety mocný rhûnský Černokněžník sjednotil velkou část klanů. Tehdy západní národy odolaly a Černokněžník se jal sjednocovat kmeny na východ. Na západě zůstali jen někteří jeho učedníci, z nichž jeden vedl Karmínovou karavanu v Dorwinionu a další se neúspěšně loni pokusil obnovit Angmarskou říši. Nyní je však strašný stepí pán zpět i se svými děsivými armádami. Odolají síly západu jeho vojskům?

Hlavní barva frakce: Rudá
Vedlejší barvy frakce: Zlatá, Hnědá

Rhûnská válečnice

Kostýmy a zbraně
Pro inspiraci na kostýmy jsou nejvhodnější mongolské oděvy (cca 14. století). Časté jsou šerpy, čapky, popř. šátky. Také se můžete inspirovat scénou z Návratu krále, kdy vojsko Východňanů vstupuje do Černé brány. Jasné jsou orientální prvky.

Je třeba brát ohled na to, že Východňané mají z reálného světa nejblíže právě ke stepním národům, jako jsou Mongolové. Tudíž si nevozte žádné turbany a další obdobné propriety známé z filmových zobrazení Arabů a Peršanů — ti mají ve Středozemi obdobu nikoli ve Východňanech, ale v Jižanech (Haradských).

Ze zbraní jsou nejčastější nejrůznější šavle, krátké reflexní luky, malé i velké štíty, popřípadě kopí (která však budou povolena jen doopravdy velmi zkušeným válečníkům a nikomu jinému!). Máte-li raději pádnější zbraně, vezměte si do rukou sekeru 🙂

Vládce:
Mocný černokněžník, o jehož původu se toho ví jen moc málo. Prý vyrostl v maličké vesničce a někdo mu ukradl jeho krávu. Tak ho to prý naštvalo, že se vydal do světa ji hledat a úplně omylem přitom sjednotil skoro celý Rhûn. Nevěrohodnost této historky jen dokazuje, jak málo toho o něm víme…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *