Úvod

Tato stránka se týká 9. ročníku, který proběhl v létě roku 2023. Stránka pro desátý ročník je teprve v přípravě.

Roku 2795 Třetího věku zavládl v Železném Rhûngarothu konečně mír. Občanská válka pominula a na trůn usedla Mielen I. Mrkvičkovna. Laskavá královna vládla s pomocí svých rádců moudře a přinesla zemi vytoužený mír, klid a prosperitu. Spory se sousedy byly zažehnány a les vyčištěn od zplozenců zla. Královna pomáhala chudým a nechala opravit poničené město. Do dalšího století tak vstoupil Rhûngaroth jako blažená země.

Ne všem ale vyhovoval takový život. Klid, vláda práva, mír. Největší konflikt člověk zažil, když se v královské kanceláři pokoušel podat daňové přiznání. Na všechny, kteří v sobě měli cosi bralovského, byl Rhûngaroth příliš usedlý. Dobrodruzi z řad půlčíků jej dokonce srovnávali s ospalým Hobitínem! A tak nebylo divu, že komu klidný a uspořádaný život nevyhovoval, ten se z města vydal pryč. Ale kam?

Bylo jedno místo, které mělo s Rhûngarothem dávné spojení. Město obnovené v roce, kdy Rhûngaroth vznikl. Město založené uprchlíky z Dolu poté, co přiletěl drak Šmak. Mezi Temným hvozdem a Mlžnými horami – na soutoku Anduiny – tam ležela stará pevnost severu a nyní malé městečko ohrazené palisádou: Framsburg. Založený lidmi z Dolu za pomoci místních Seveřanů, Meddědovců a dalších. Město uprostřed hluboké Divočiny. Tady našel domov každý dobrodruh! Nebo ten, kdo utíkal před minulostí, před zákonem, před světem. Každý, kdo chtěl nový začátek, zde byl vítán.

Framsburg ale čeká mnoho výzev. Městu sice vládne náčelník, ale jeho moc je odvislá od toho, jak vychází s pěti nejdůležitějšími společenstvy. Ty sdružují různé skupiny obyvatel města. Jejich zástupci na sněmu přitom v létě roku 2800 Třetího věku skončí a město tak může čekat mnoho změn. Změn, na kterých se mohou podílet i nově příchozí, budou-li rychlí.

Jakou cestou se Framsburg vydá a kdo v něm bude vládnout, to je na vás.

Co se na táboře bude dít?

 • Každý z nás si vytvoří postavu, se kterou vyrazí objevovat netušené možnosti larpu – hraní postav naživo.
 • Hrát budeme v našem fiktivním městě Framsburg a v jeho okolí.
 • Můžeš zkusit například roli potulného barda, trpasličího kováře, elfího alchymisty či hobitího léčitele.
 • Máš-li ambice, kandiduj do sněmu nebo rozšiřuj vliv své frakce v okolí města ztvárněném na taktické mapě.
 • Pokud si chceš hlavně zabojovat, je tu služba u hraničářů, dobrodružných společenstev nebo třeba elitní náčelníkova družina. Možností je nepočítaně a každý si najde roli, která ho chytne. Začne-li hledat. 🙂
 • Celý čas nebudeme jenom hrát za naše postavy. Několikrát se spolu utkáme i v bitvách. Vyzkoušíš si tak, jaké to je stát v řadě štítů nebo bránit pevnost.
 • Od larpu si odpočineme také na adrenalinovém vybavení střediska nebo v bazénu.

Přijeď si užít tábor se skvělými lidmi, se stovkami připravených rekvizit, s možností si zabojovat o skutečnou tvrz a s přátelskými vedoucími! Těšíme se na tebe! 🙂

Termín: 12. 8. 2023 – 20. 8. 2023
Místo: Outdoor Resort Březová, STAN
Věk: 13–19 let*
*) Nesedí-li vám věkové rozmezí, máme i tábor pro menší válečníky a bojovnice. Více informací zde.

Jak probíhá hra?

Hlavní částí tábora bude roleplay, čili larp hraní rolí naživo (Co je to larp?). Hra bude probíhat ve městě Framsburg, které je napojené na náš dlouholetý táborový příběh. Každý si vytvoří postavu, kterou bude hrát (začátečníci se nemusí pokoušet o nic komplikovaného). Možné je vymyslet téměř cokoli, nicméně máme zde určitá rámcová omezení, pod která se ale dá dostat vícero věcí…

Prvním omezením je rasa postavy. Hrát je možno za lidi, lesní elfy (vznešenější elfové pouze po dohodě), trpaslíky a hobity.

Svoji postavu budeš moci učit nejrůznějším schopnostem od válečnických přes léčitelské až po různé profesní (lov, hornictví, kovářství, zemědělství…). Rozhodneš-li se hrát mága, většina těchto schopností se ti uzavře, ale otevře se ti jiný, kouzelný svět, na základě toho, jaké rasy bude tvá postava (elfí, lidská a trpasličí magie je dosti odlišná… hobitům je magie nepřístupná na mágy je však potřeba velmi dobrý kostým). Všem budou navíc přístupné takzvané sociální dovednosti, které by ti měly pomoci kompenzovat nevýhody tebe samého, což ti umožní si zahrát i něco naprosto odlišného od tvého charakteru – budeš-li chtít. O tom je celé naše roleplay – dostáváš od nás spousty příležitostí a je jen na tobě, které a jak využiješ!

Dobrým nápadem je se přidat ve hře se svojí postavou k jednomu ze společenstev (nebo jiných spolků a frakcí). Jejich seznam je tady.

Kromě tohoto hraní postav budeš přidělen na základě svého kostýmu, přání a vyváženosti hry do bojové frakce, za kterou budeš na táboře bojovat v bitvách. Důležité! Nijak to nesouvisí s tím, jakou postavu hraješ ve framsburském roleplay. (Můžeš být ve frakci skřetů a přitom ve Framsburgu hrát elfího alchymistu ze společenstva Mudrců.)

Seznam frakcí:

Seznam čtyř frakcí světlé a čtyř frakcí temné strany naleznete zde.

Kam dál?

 • Zaujal-li tě tábor, pak se můžeš registrovat zde.
 • Novinky k táboru (aktuálnímu ročníku) nalezneš buď průběžně zde na webu, nebo na facebookové stránce fantasy táborů (je přístupná i těm, kteří facebook nemají).
 • Přemýšlíš, co si vzít s sebou? Tady nalezneš vše potřebné.
 • Jsi příliš malý na to, aby ses vlezl do věkového limitu? Nevadí, máme i juniorský tábor!
 • Máš dotaz, na který jsi na tomto webu nenašel/nenašla odpověď? Napiš nám na naši facebookovou stránku!