Korzáři a Harad

27 Bře

Válka v Arnoru nikam nevede. Bez posil nemůžeme proniknout dále do vnitrozemí, plenění znemožnily pohyblivé jízdní oddíly Dúnadanů. Zatímco jsme očekávali čerstvé síly a peníze, přišly z Minas Morgul nové rozkazy – vyčlenit samostatné jednotky schopné přežít na nepřátelském území i bez zásob, schopné dlouhých pochodů a rychlého přemístění a vyslat je do Rohanu. 

Na pochod se tak vydali Černí Númenorejci s haradskými žoldnéři a před nedávnem překročili brody Želíze. Jejich úkolem je zajistit bezpečí skřetů migrujících na jih do Bílých hor, přepadávat gondorské, rohanské, nebo i elfí a trpasličí oddíly vyslané na jejich zničení. 

Rohan je země travnatých plání plnou zkušených jezdců, a tato haradsko-umbarská výprava postrádá jak koně, tak píky na to, aby se jim mohli snadno postavit. Naštěstí se u brodů setkala s početnou skupinou Vrchovců,  která oplývá alespoň píkami. S její pomocí se už zvládnou ubránit, alespoň dokud nedosáhnou přívětivějšího terénu.

Kostýmy, zbraně a vůbec

Pro Umbar se vrací klasicky černá barva se zlatými symboly. Dobrým znakem je je černý šátek přes hlavu. Pokud byste hráli Černého Númenorejce, můžete na sebe naházet co nejvíce zbroje, co máte – prošívanice, kroužky, pláty i helmy vrcholného a pozdního středověku, které typicky vídáme u gondorských, se hodí i tady. 

Haradští zůstávají, jako doposud červení s černými symboly, případně doplnění o zlatou. Červený nebo černý šátek přes hlavu vás snadno odliší od ostatních lidí, stejně dlouhá šerpa přes pás. Celkově je možné kostým ladit na arabské nebo turecké válečníky středověku. Symbol černého hada se hodí na štít.

Celkově platí, že nejjednodušší je k červené tunice přidat šátek kolem hlavy nebo k neutrálnímu kostýmu přidat červený šátek nebo šerpu, ale samozřejmě na sebe můžete nasadit i zbroje – prošívky, kroužky i lamely. Vyhněte se evropsky vypadajícím zbrojím – ale můžete využít i jednoduché evropské helmy (např. normanské), které omotáte šátkem. 

Pro Umbarské se hodí v podstatě jakékoli zbraně, u Haradu se možná vyhněte rovným evropským mečům (které jako nejběžnější krátkou zbraň samozřejmě nikomu nezakážeme) a kuším. Pokud máte šavli, pro tuto frakci jsou ideální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *